Bliżej Historii z Leszkiem Jonkajtysem

Data dodania: 26 listopada 2019

W cyklu spotkań „Bliżej historii” Muzeum Sił Powietrznych stara się przybliżyć mniej znane fakty z historii polskich skrzydeł. Podczas listopadowego spotkania, specjalista w dziedzinie historii lotnictwa komunikacyjnego – p. Leszek Jonkajtys- opowiedział zgromadzonym w auli MSP sympatykom lotnictwa, dzieje linii lotniczych spod znaku lecącego żurawia. Mogliśmy posłuchać o zawiłościach transformacji polskiego lotnictwa komunikacyjnego od pierwszego połączenia lotniczego Warszawy ze światem, poprzez spółkę Aerotarg, Aerolloyd i Aero, aż do PLL Lot.

Dowiedzieliśmy się również ciekawostek związanych z pierwszymi próbami zaklasyfikowania zawodu pilota przez przedwojennych urzędników państwowych : m.in co wspólnego miał pilot komunikacyjny z koronczarką…

Serdecznie dziękujemy prelegentowi i przybyłym gościom. Już dzisiaj zachęcamy do śledzenia naszej działalności i obecności na kolejnych spotkaniach.