Bieg Lotnika-pamięci lotników kampanii wrześniowej

Data dodania: 01 września 2019

Muzeum Sił Powietrznych prezentowało swoją ofertę edukacyjno-wystawienniczą podczas Biegu Lotnika w Lesie Kabackim, organizowanym przez Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwo Komponentu Powietrznego oraz Fundację Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303. Bieg odbywał się pod patronatem Inspektora Sił Powietrznych.

Było to cykliczne wydarzenie sportowe, którego celem jest uczczenie pamięci lotników kampanii wrześniowej. Trasy biegły wyznaczonymi traktami na terenie Lasu Kabackiego na dwóch dystansach: 6 i 11 km. Jak podają organizatorzy zarejestrowanych było ponad 170 uczestników biegu.

Stoisko edukacyjne muzeum cieszyło się dużym zainteresowaniem biegaczy i widzów. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak zaszczytnym dziele… i tak znamienitym miejscu.

fot. Jarosław Frąckiewicz MSP