Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Awiacja Błękitnej Armii Generała Józefa Hallera - lekcja muzealna MSP

Data dodania: 15 listopada 2023
Jak wiele kosztował powrót na mapy Świata po 123 latach zaborów? Jaką rolę w drodze do niepodległości odegrały oddziały awiacyjne Polskiej Armii we Francji? 🤔
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących Błękitnej Armii gen. Hallera poznać można korzystając z oferty edukacyjnej Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie📖.

 

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję gościć grupę uczniów ze szkoły Katolicka Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łapach , która w ramach programu “Poznaj Polskę” nie tylko przyjechała zobaczyć nasze eksponaty, ale również wzięła udział w lekcji muzealnej pt: “Awiacja Błękitnej Armii Generała Józefa Hallera”. Poprowadził ją Damian Kurek jednocześnie wcielając się w rolę kapitana-pilota Błękitnej Armii i prezentując mundur noszony przez oficerów hallerowskiej armii. Uczniowie słuchając opowieści przenieśli się w czasie do okresu międzywojennego, kiedy to Błękitna Armia odegrała istotną rolę w historii Polski. W trakcie lekcji muzealnej, Damian Kurek z pasją opowiadał o bohaterskich czynach polskich lotników, którzy walczyli w szeregach Błękitnej Armii podczas I Wojny Światowej, wojny polsko-bolszewickiej i w procesie przejmowania Pomorza z rąk Niemców.

 

 

Lekcje muzealne to niezwykle ciekawy sposób na obcowanie z historią. Umożliwiają naukę w sposób praktyczny i zmysłowy. Ich uczestnicy mogą zobaczyć, dotknąć i doświadczyć przedmiotów oraz miejsc związanych z tematem lekcji, co pogłębia zrozumienie i utrwala wiedzę. Widok eksponatów, ich historia i kontekst sprawiają, że wiedza staje się bardziej zrozumiała i łatwiejsza do zapamiętania. Uczestnictwo w lekcjach muzealnych jest cennym uzupełnieniem tradycyjnej nauki, pozwalając na głębsze i praktyczne doświadczenie edukacyjne.

 

Lekcja muzealna “Awiacja Błękitnej Armii Generała Józefa Hallera” jest jedną z najnowszych propozycji edukacyjnych w naszej ofercie. Dedykowana jest w szczególności uczniom szkół średnich, jej treści będą również odpowiednie dla starszych klas szkół podstawowych (7-8) oraz grup osób dorosłych.

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie posiada również inne propozycje edukacyjne dostosowane do wieku odbiorców.  Aby uzyskać więcej informacji na jej temat zapraszamy do kontaktu mailowego: edukacja@muzeumsp.pl

Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z naszej oferty!

 

A tymczasem prezentujemy kilka ujęć z dzisiejszej lekcji 🙂