16. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2021

Data dodania: 07 sierpnia 2021

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie jest partnerem tegorocznych Zawodów Balonowych w Nałęczowie. Zawody te nie tylko cieszą się dużą popularnością wśród widzów, ale są również wysoko klasyfikowane wśród imprez sportowych. Zawody mają rangę XXXVII Balonowych Mistrzostw Polski oraz IX Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Na stoisku muzealnym poza historią uczyliśmy podstaw konstrukcji lotniczych, a na sąsiednim stoisku Lotniczej Akademii Wojskowej można było spróbować swoich sił na Żyroskopie. Bezkonkurencyjnie największym zainteresowanie cieszył się pokaz akrobacyjny zespołu „Orlik” oraz pokaz napełniania i startu balonów. Pośród konkurencji, które mogliśmy oglądać był nalot poszczególnych ekip balonowych nad „krzyż” i próba trafienia weń markerem.

Organizatorzy zadbali również o dobrą muzykę – koncert Janusza Szroma z Zespołem i punkt kulminacyjny – pokaz nocny.

Gratulujemy organizatorom, a wszystkim odwiedzającym dziękujemy za zainteresowanie.