Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Święto Wojska Polskiego w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - 15 sierpnia 2023

Data dodania: 02 sierpnia 2023

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza do wspólnego świętowania!

✅ Drzwi muzeum, w tym szczególnym dniu, będą dla Państwa otwarte w godzinach 10:00-18:00.

✅ Wstęp i zwiedzanie wystaw stałych i czasowych będzie całkowicie bezpłatne!

✅ Wszyscy chętni będą mogli zwiedzić muzeum z przewodnikiem! Darmowe oprowadzanie odbywać się będzie o godzinie 11:00 i 14:00 – osoby chętnie proszone są o zbiórkę w holu muzeum (przy kasach).

✅ Szczególną atrakcją będzie przygotowana i prezentowana wyłącznie w tym dniu wyjątkowa ekspozycja pt. „Podróż przez historię oręża Wojska Polskiego”. W jej ramach będzie można zobaczyć, a nawet dotknąć, replik historycznych broni palnej, białej, przeciwpancernej, a także granatów i pocisków moździerzowych. Na wystawie znajdą się m.in. CKM WZ.30 BROWNING, RKM DP28 DIEGTIARIEWA, granatnik PANZERFAUST, czy polski karabin MAUSER WZ.98a. Wystawcą replik, który zabierze Państwa w podróż przez historię oręża Wojska Polskiego będzie Damian Kurek – członek Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Historii Militarnej oraz przede wszystkim pracownik naszego muzeum – przewodnik i opiekun wystaw. Repliki będzie można oglądać do godziny 17:00.

Zapraszamy Państwa do naszego muzeum, aby spędzić ten wyjątkowy dzień w duchu patriotyzmu i historii. To doskonała okazja, aby odkryć tajemnice lotnictwa i militariów oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat wojskowej przeszłości Polski.