Wakacyjnie w muzeum

Data wydarzenia: 19 lipca 2019

„Uczymy się poprzez zabawę”- takie słowa usłyszeliśmy dzisiaj od uczestników drugiego spotkania pn. Muzealne Czwartki- wakacyjnych spotkań z historią w Muzeum Sił Powietrznych.

W zajęciach pt. „W cieniu Mi-6 ” uczestniczyło 65 dzieci. Tym razem zespół edukatorów muzealnych przygotował dla dzieci pakiet wiadomości na temat największego śmigłowca jaki latał w Polskich Siłach Powietrznych. Były opowieści o królu Władysławie Jagiełło i banknocie stuzłotowym. A wszystko dlatego, że nazwę Jagiełło nosi nasz śmigłowiec, natomiast na banknocie jest namalowane popiersie króla Jagiełły. Każde z dzieci dostało kartę pracy, którą wypełniło wykazując się wiedzą zdobytą podczas zajęć. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko do budowania samolotów, przy którym, pod okiem edukatorów, dzieci mogły zbudować swój samolot i usłyszeć o historii lotnictwa.

Wakacje to także okazja do wykonania niekonwencjonalnej fryzury- zaplatanie biało-czerwonych warkoczyków cieszyło się zaskakującym zainteresowaniem dziewczynek i chłopców. Przy okazji wplatania we włosy biało- czerwonej włóczki dzieci dowiadywały się o ważności barw i symboli narodowych.

Wakacyjne zajęcia w muzeum to nauka poprzez zabawę- warsztaty i gry uzupełniały a przede wszystkim utrwalały informacje przekazywane uczestnikom w formie krótkich prelekcji.

Zapraszamy serdecznie już w przyszły czwartek na zajęcia pt: ” Jaki Jak?”. Będziemy mówić o salonce prezydenckiej i jak zwykle własnoręcznie wykonywać coś ciekawego.  A co to będzie, zobaczycie już w przyszły czwartek.

Zapraszamy 25 lipca 2019r – punktualnie o 12.00