Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

W lotniczym kręgu z kpt. pil. Sebastianem Rajchelem

Data rozpoczęcia: 05 października 2021 16:00 | Data zakończenia: 05 października 2021 19:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu  W LOTNICZYM KRĘGU, we wtorek 5 października 2021 r o godzinie 16.00

 

Naszym gościem będzie kpt. pil. mgr. inż Sebastian Rajchel – solista Zespołu Akrobacyjnego ORLIK z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu,

 

Tematem spotkania będzie lotnicza ścieżka marzeń- motywacja, poświęcenie, cienie i blaski.

Kpt. pil. Sebastian Rajchel jest absolwentem Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego  oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (promocja 2009). Pochodzi z Lublina. Swoja przygodę z lotnictwem rozpoczynał od książek i plastikowych modeli. W Szkole Orląt rozpoczął studia w grupie myśliwców i odrzutowców. W trakcie studiów przeniósł się na samoloty transportowe. Swoje marzenia spełnił dopiero na samolotach PZL-130 Orlik w Radomiu. Z pilotami Zespołu „Orlik” spotkał się w 2006 roku na praktykach lotniczych podczas studiów. Jest instruktorem lotniczym w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Od 2015 roku związany z Zespołem Akrobacyjnym „Orlik”: brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych pokazach lotniczych.

Latanie akrobacyjne wymagało od niego ciężkiej i żmudnej nauki oraz wielu godzin ćwiczeń, także pracy nad sobą- fizycznej i mentalnej. Przede wszystkim ogromnej koncentracji i odpowiedzialności za siebie i kolegów z zespołu. Jak sam mówi : „trzeba umieć pokonać samego siebie i lecieć skrzydło w skrzydło w małej odległości, przy której jeden niewielki błąd może skończyć się tragicznie”. Stres, adrenalina, balansowanie na krawędzi ryzyka…

 

Podczas spotkania zapraszamy do zadawania pytań,  Nasz gość z pewnością opowie o ostatnich występach zespołu Orlik, m.in podczas pokazu na 60.lecie zespołu akrobacyjnego z Włoch: Pattuglia Acrobatica Nazionale – Frecce Tricolori.

 

 

 

W projekcie plakatu wykorzystano fotografię Sławka „Hesji” Krajniewskiego,

w galerii- zdjęcie z archiwum Z.A .”Orlik”