Święto Wojska Polskiego w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Data rozpoczęcia: 15 sierpnia 2024 10:00 | Data zakończenia: 15 sierpnia 2024 17:00

🗓️ 15 sierpnia 2024 r.

🪖Święto Wojska Polskiego

📌 Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1

🎫 Wstęp Wolny na wszystkie wystawy (bezpłatne bilety wstępu dostępne będą w kasach Muzeum)

🕰️ Muzeum czynne: 10:00 – 18:00

Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem – start: g. 11:00 oraz 14:00 – zbiórka osób chętnych w holu przy kasach Muzeum.

🫡 Specjalna wystawa pt. „Maszynowa rewolucja – czyli jak „automaty” zrewolucjonizowały Wojsko Polskie” – dostępna wyłącznie 15.08.2024 w godz. 10:00-17:00 – Sala Wysoka MSP

Piętnastego sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i rocznicę „cudu nad Wisłą”. Z tej okazji zapraszamy wszystkich miłośników historii i lotnictwa do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie!

✅ W tym dniu zwiedzanie wszystkich wystaw jest całkowicie bezpłatne.

✅ O godzinie 11:00 oraz 14:00 specjalnie dla Państwa odbędą się również dwa oprowadzenia przewodnickie – to niepowtarzalna okazja by jeszcze lepiej poznać historię polskiego lotnictwa wojskowego oraz wysłuchać opowieści o losach żołnierzy związanych z lotnictwem, po których pamiątki można znaleźć na naszych wystawach.

✅ Zwiedzanie obejmuje również, dostępną wyłącznie w tym dniu, specjalną wystawę pt. „Maszynowa rewolucja – czyli jak „automaty” zrewolucjonizowały Wojsko Polskie”.

Autorem wystawy jest Damian Kurek – pasjonat historii uzbrojenia, autor projektu historyczno-edukacyjnego “Broniowy Zakątek” oraz przewodnik i opiekun wystaw Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Zabierze on Państwa w historyczną podróż, opowiadając o orężu Wojska Polskiego i historycznych jednostkach broni takich jak: CKM wz.30 Browning, MG-34, PM Błyskawica, czy też legendarnym „Kałachu”. Wystawę można będzie obejrzeć tylko 15 sierpnia od godziny 10:00 do 17:00.

Zaplanujcie ten dzień już teraz! 📆

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie! ✈️🚁