Święto 34 Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej

Data wydarzenia: 12 maja 2019

Muzeum Sił Powietrznych wzięło udział w obchodach święta 34. Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej połączonych z festynem wojskowym. Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem, gdzie złożono wiązanki, uhonorowano weteranów, by  pochodem uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności gdzie odbyła się część artystyczna. Prezentowały się jednostki wojskowe, Straży Granicznej, Policji i Służba więzienna. Uroczystości rozpoczął prezydent miasta Dariusz Stefaniuk. Niebywałą atrakcją było wspólne wykonanie utworów muzycznych przez bialskie solistki i Orkiestry Wojskowej w Siedlcach. Funkcjonariusze służby więziennej zaprezentowali techniki samoobrony i obezwładniania napastnika. Na stoisku muzeum mieszkańcy Białej Podlaskiej mogli zapoznać się ze stuletnią historią lotnictwa oraz unikalną, należącą do naszego muzealnego kolegi Adiunkta Jarosława Frąckiewicza, kolekcją zdjęć przedstawiających orkiestrę 34 Pułku Piechoty. Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom pikniku za możliwość uczestniczenia w święcie i prezentacji naszych zbiorów.