Światowy Dzień Rekonstrukcji w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Data rozpoczęcia: 15 kwietnia 2023 11:00 | Data zakończenia: 15 kwietnia 2023 15:00

Już 15 kwietnia w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie spotkamy się z lokalnymi rekonstruktorami, posłuchamy historii o rekonstruowanych przez nich sylwetkach i obejrzymy ciekawostki wyposażenia na specjalnie przygotowanych stanowiskach rekonstrukcyjnych.

Dodatkową atrakcją będzie oprowadzanie kuratorskie przygotowane przez naszych muzealnych przewodników, którzy wcielą się dla Państwa w historyczne role.

Start o godzinie11.00, kolejne oprowadzanie o 13.00, zapraszamy do wspólnego zwiedzania!

Co będzie można zobaczyć?

– Grupa Rekonstrukcji Historycznej Kardasz odtworzy formacje militarne szlachty polskiej XVII wieku. Zobaczymy rynsztunek Towarzysza pancernego oraz sylwetkę legendarnej lekkiej jazdy polskiej – Lisowczyka.

– Rekonstruktorzy OSP Brzeziny zaprezentują repliki mundurów strażackich z lat 30., historyczne wyposażenie używane przez strażaków podczas akcji ratowniczych pokazujące jak zmieniał się ich osprzęt na przestrzeni lat, m.in.: hełmy, pasy, bosaki, toporki, prądownice.

Muzealni rekonstruktorzy zaprezentują:

– Mundur kapitana pilota Błękitnej Armii Generała Hallera oraz wysłuchać historii powstania polskich formacji lotniczych we Francji.

– Około 30 replik broni palnej i białej oraz historie z nimi związane

– Hellas et Roma zaprezentuje stanowisko uzbrojenia hoplity – greckiego wojownika, a na nim wykonane z brązu i lnu pancerze, hełmy koryncki i tracki oraz odpowiedź co łączy greckiego hoplitę z polskim lotnictwem wojskowym.

– Walki szermiercze oraz inne atrakcje

UWAGA! DLA OSÓB PRZEBRANYCH BILET WSTĘPU ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!