RAF Kit Bag w domku pilota

Data wydarzenia: 01 lutego 2019

Ekspozycja stała „Historia polskiego lotnictwa wojskowego” w części przedstawiającej dispersal- tzw. „domek pilota”- zaaranżowany w formie dioramy, jest na bieżąco uzupełniana o nowe elementy. Tym razem nasi zwiedzający będą mogli dostrzec oryginalny „RAF Kit Bag” czyli płócienny worek transportowy na wyposażenie, stosowany w lotnictwie brytyjskim podczas II wojny światowej (Royal Air Force- Królewskie Siły Powietrzne). Worek został wypożyczony do celów prezentacji na wystawie przez mieszkankę Dęblina, panią Magdalenę Ciepielę- Litewską, stale współpracującą z naszym muzeum, pasjonatkę historii regionu i lotnictwa.

Ten element ekwipunku pierwotnie należał do lotnika o nazwisku G. Robson posiadającego nr służbowy 155371, o czym świadczy duży napis na jego zewnętrznej stronie. Wewnątrz można odnaleźć oznaczenie Ministerstwa Lotnictwa Wielkiej Brytanii.