Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Nowości w muzealnym sklepie

Data wydarzenia: 01 lutego 2018

Muzealny sklep proponuje państwu nowe publikacje. Szczególnie polecamy książkę skierowaną do młodszych czytelników, napisaną przez pilota 308 Dywizjonu Myśliwskiego „Krakowskiego” Polskich Sił Powietrznych – por. Józefa Mierzejewskiego – pilota samolotu Spitfire podczas II wojny światowej, pt.: „Bajka o Spitfajerze, co w lotniczej sferze zamęt spowodował (sam w to święcie wierzę, bo wszak ów Spitfajer na chmurach lądował)… i jeszcze inne bajki”.

Książeczka wydana w bardzo atrakcyjnej formie: ze zdjęciami i rysunkami Tomasza Gintera, audiobookiem (czyta aktor Cezary Żak) oraz… z kartonowym modelem myśliwca Spitfire do samodzielnego złożenia. Model nie jest przypadkowy- to samolot w wersji LF.IX nr MK940 z oznaczeniem ZF-B, którym latał autor w 1944 roku.

Książka zawiera wiersze dla dzieci, napisane przez polskiego pilota Józefa Mierzejewskiego, który w czasie II wojny światowej walczył w 308. Dywizjonie Myśliwskim w Wielkiej Brytanii. Przystępna forma wierszy w ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w tematykę polskiego lotnictwa na Zachodzie. Biogram autora i wprowadzenie historyczne pomogą rodzicom rozwinąć temat, przekazać dodatkowe informacje i ciekawostki. Przeznaczony do samodzielnego złożenia model historycznego samolotu ułatwi wspólne zabawy z dzieckiem i zachęci do dalszych rozmów na temat lotnictwa. Książka jest bogato ilustrowana, nie tylko oryginalnymi rysunkami, które towarzyszyły wydaniu wierszy w 1947 r., lecz także współczesnymi fotografiami i ilustracjami, dzięki czemu dzieci mogą lepiej zrozumieć trudniejsze treści.

Józef Mierzejewski, Bajka o Spitfajerze, Warszawa 2017, 144 s., płyta CD z audiobookiem, Wydawnictwo IPN.

Książka w cenie 22 zł do nabycia w muzealnym sklepie.

Polecamy również inne publikacje o tematyce lotniczej oraz pamiątki (m.in. magnesy, kubeczki, odznaki, piny) i karty pocztowe.

Zapraszamy do Muzeum  na ul. Lotników Polskich 1, sklep czynny w godzinach otwarcia wystaw, tj. od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-15.00.