Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Data rozpoczęcia: 11 listopada 2024 09:00 | Data zakończenia: 11 listopada 2024 16:00
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu.

Zapraszamy by spędzić ten szczególnie ważny historycznie dzień w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie!  ✈️🚁
Wystawy będą dla Państwa czynne w godzinach 9:00-16:00.
Zwiedzanie w tym dniu jest całkowicie bezpłatne.
Dodatkowo zapraszamy Państwa serdecznie na dwie prelekcje historyczne autorstwa Damiana Kurka pt: „Generał Józef Haller i Wielka Armia Polskiej Sprawy oraz jej pododdziały lotnicze”.
Odbędą się one na muzealnej Auli im. J. Bajana o godz. 11:00 i 13:00

Wykłady o „Błękitnym Generale” poprowadzi specjalista ds. edukacji MSP w Dęblinie – Damian Kurek. Wcieli się w rolę kapitana – pilota Błękitnej Armii, weterana II Brygady Legionów i wojny polsko-bolszewickiej. Będzie można usłyszeć ciekawe opowieści z początku XX wieku, zobaczyć kompletne umundurowanie, ale także repliki uzbrojenia z okresu walk Polski o niepodległość. Zobaczymy między innymi rewolwer Nagant, pistolet Mauser C96 z kaburo-kolbą, czy pierwszą polską szablę niepodległościową wz.17 – „Radziwiłłówkę”.

Oferta prelekcji skierowana jest głównie do młodzieży starszej (13,14+) oraz osób dorosłych.

Repliki będą dostępne do oglądania na Auli od godziny 10 do 15 z wyłączeniem czasu trwania prelekcji. Na wydarzeniu będzie można „poczęstować się” repliką łuski od karabinu, pistoletu i strzelby 😊.

ZAPRASZAMY!