Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Data wydarzenia: 14 lutego 2018

Zapraszamy na rajd pieszy szlakiem historii Dęblina. W sobotę 24 lutego 2018 r. wyruszymy wspólnie z przewodnikami by poznać dziedzictwo historyczne i przyrodnicze miasta. Rekonesans krajobrazowy będzie okazją do poznania pracy przewodników turystycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych.

Organizatorami rajdu są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Książąt Czartoryskich w Puławach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dęblinie.

Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców oraz nauczycieli, studentów i uczniów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o regionie.

PROGRAM

Zbiórka g. 12.00 – Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – zwiedzanie nowych wystaw

UWAGA – ze względów organizacyjnych została zmieniona godzina zbiórki

Trasa: Muzeum – Lotniskowa wieża ciśnień – Fort III Lotnisko – cmentarz wojenny 1915-1939 „Balonna” – Dąb Jagiełły Grot – Brama Lubelska – Cytadela Twierdzy Dęblin – krąg ogniskowy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dęblinie.

Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami i poczęstunek

Planowane zakończenie rajdu – g.16.00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Informacje organizacyjne:

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa do dnia 15 lutego 2018 r.

na adres email : marketing@muzeumsp.pl  lub telefonicznie : 261-519-458

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko z opiekunami

Rajd ma charakter aktywnego spaceru po terenie, prosimy uczestników o zadbanie o ubiór i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych i terenowych.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.

 

ZAPRASZAMY