Dęblin na starej fotografii

Data wydarzenia: 13 marca 2018

Jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów… Zapraszamy miłośników historii Dęblina na nowy cykl spotkań pn. „Dęblin na starej fotografii”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 r. o godzinie 17.00.

Zaprezentowane zostaną najnowsze, unikatowe fotografie i archiwalia z kolekcji Muzeum Sił Powietrznych. Moderatorami spotkania będą: Paweł Pawłowski, Jacek Zagożdżon i Marcin Arbuz.

Spotkania adresowane są do pasjonatów, miłośników historii i kultury, amatorów i profesjonalistów. Pragniemy wspólnie z widzami badać dzieje miasta i regionu, i jednocześnie wspierać kolekcjonerstwo,  upowszechniać lokalną działalność regionalistyczną i wydawniczą. Spotkania odbywać się w formie prezentacji i moderowanej dyskusji na tematy związane z historią i kulturą regionu. Projekt ma na celu przyczynić się do integracji społecznej mieszkańców miasta i gminy Dęblin oraz działać na rzecz wspierania inicjatyw lokalnych. Spotkania mają pobudzić aktywność mieszkańców, wyrównać ich dostęp do kultury i edukacji kulturalnej.

Zapraszamy również regionalistów i kolekcjonerów pragnących zaprezentować swoje zbiory.

14.03.2018, godz. 17.00

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1