Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Betlejemskie Światło Pokoju w Muzeum Sił Powietrznych

Data wydarzenia: 22 grudnia 2017

Z rąk druhów 39 Drużyny Harcerskiej Azymut Dęblin – harcerzy wodnych, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych Paweł Pawłowski przyjął Światło Pokoju, które druhowie przywieźli ze Zlotu Betlejemskiego Światła Pokoju w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. 

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole – aby przekazać je jak największej liczbie osób zapłonęło pod naszą muzealną choinką … 

Akcję skautowską zapoczątkowaną przez austriackie Radio i Telewizję w Linzu, w 1986, początkowo jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących, podjęły niemal wszystkie organizacje skautowskie w Europie. Polscy harcerze włączyli się w nią, w 1991 roku. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju odbierane jest przez harcerzy polskich z rąk skautów słowackich na granicy Polsko – Słowackiej gdzie trafia przemierzając długą drogę z Betlejem przez Wiedeń, Słowację do Polski.

Przyłączamy się do akcji i przekazujemy również Państwu, naszym przyjaciołom i sympatykom lotnictwa Światło, które rozgrzeje nas wszystkich przy wigilijnym stole.