wyruszył w ostatnią podróż

Data dodania: 26 listopada 2019

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci pana Romualda Koperskiego – podróżnika, dziennikarza, przewodnika po Syberii, pioniera wypraw samochodowych, pilota samolotowego I klasy, który w tym roku podjął się niezwykłego wyzwania: przelotu samolotem Antonov An-2 na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa szlakiem pilota Bolesława Orlińskiego z 1926 roku, człowieka z pasją…

Był niezwykle otwarty i wrażliwy na los drugiego człowieka. Aktywnie wspierał rodziny polskich zesłańców na Syberię i współpracował ze Związkiem Sybiraków. Dwukrotnie gościł w Muzeum Sił Powietrznych w spotkaniu pn. „Syberyjska Odyseja”, rozpalając naszą wyobraźnię  opowieściami o podróżach do krainy wiecznego śniegu i walce człowieka z potęgą natury – z emocjami słuchaliśmy jego barwnych opowieści z podróży po dalekiej i egzotycznej dla nas Syberii.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Dyrektor i pracownicy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 listopada o godz. 13.30 w kaplicy na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.
Pogrążona w żałobie rodzina prosi aby zamiast kwiatów i wiązanek przekazać datek na rzecz Fundacji Romualda Koperskiego.