Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wspomnienie

Data dodania: 15 października 2019

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 14 października 2019 r. naszego Kolegi Mirosława Korbuta.

Urodził się  28 czerwca 1964 roku w Gdańsku – Absolwent  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Od  1990 r. mieszkaniec  Lublina.

W latach 2008 – 2013 Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Od 2 kwietnia 2013 r. dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Dodatkowo pracował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego jako nauczyciel muzyki w klasie fagotu. Związany również z Teatrem Muzycznym w Lublinie i Zespołem Estradowym „DESANT”.

Współzałożyciel i członek Zarządu Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz członek Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu. Zaangażowany na rzecz integracji środowiska muzealnego.

Jego działania na stanowisku dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej zaowocowały realizacją wielu przedsięwzięć, mających na celu unowocześnienie oraz podniesienie rangi, tej wiodącej instytucji kultury, na kulturowej i turystycznej mapie regionu, co potwierdziły przyznane liczne nagrody i wyróżnienia.

Wśród nich należy przypomnieć  otrzymany  tytuł „Złotego Żurawia 2014” (I miejsce) oraz nagrodę dla „Najlepszej inwestycji oddanej do użytku w latach 2012-2014 na terenie województwa lubelskiego” – Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Inicjator wielu muzealnych wydarzeń upowszechniających kulturę ludową Lubelszczyzny.

Przeżył  55 lat.

 

Na zawsze pozostanie w naszej  pamięci.

Zarząd Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich

 

 

Pogrzeb Mirosława Korbuta odbędzie się w piątek, 18 października 2019 r. o godz. 13:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ulicy Lipowej w Lublinie.

Rodzina  prosi o nie przynoszenie kwiatów, w zamian – podczas uroczystości pogrzebowej- odbędzie się zbiórka na Hospicjum Dobrego Samarytanina przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie.