wernisaż w Czechowicach-Dziedzicach

Data dodania: 13 listopada 2019

8 listopada 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach miało miejsce otwarcie wystawy pt. „100 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego”, przygotowanej przez Muzeum Sił Powietrznych z okazji jubileuszu Stuleciapolskich skrzydeł.

Organizatorem wernisażu było Towarzystwo Przyjaciół Czechowic – Dziedzic. Wprowadzenie do wystawy wygłosił pracownik Działu Historii Lotnictwa i Wojskowości – Marcin Arbuz. Na ekspozycji, oprócz plansz informacyjnych, zaprezentowano eksponaty przekazane przez lokalne środowisko lotnicze: oryginalne mundury i kombinezony lotnicze, odznaczenia, odznaki, dokumenty oraz inne pamiątki związane z lotnictwem.  Na wystawie nie zabrakło eksponatów pamiętających czasy przedwojenne oraz II wojnę światową. Wystawa w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach będzie prezentowana do 30 listopada bieżącego roku. W przyszłości wystawa ma trafić do Domu Polskiego w Cierlicku.

tekst i zdjęcia: Marcin Arbuz