Uroczyste przekazanie Cysterny CD-5 po renowacji

Data dodania: 29 kwietnia 2022

Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie p. Paweł Pawłowski uroczyście przyjął spod dobrych skrzydeł Huty Stalowa Wola Cysternę paliwową CD-5 zabudowaną na samochodzie Star-266. Uroczystego przekazania dokonał p. Artur Matan Dyrektor Oddziału HSW S.A. w Dęblinie.  W uroczystości przekazania udział wzięli p. Beata Siedlecka Burmistrz miasta Dęblin, członkowie Rady Muzeum Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof CUR oraz Dyrektor Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego ppłk rez. mgr inż. Andrzej Jaworski oraz pracownicy muzeum.

Pojazd można obejrzeć na ekspozycji w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – po pełnej renowacji układów mechanicznych, zabudowy paliwowej wraz z magistralami i kabiny kierowcy to okaz pełnego profesjonalizmu pracowników Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w Dęblinie – oddziału Huty Stalowa Wola.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Huty Stalowa Wola zaangażowanym w swoistą „adopcję” naszego eksponatu i profesjonalną renowację.

Obecnie Cysterna paliwowa CD-5 stanowi element dioramy „Stanowisko odtwarzania gotowości bojowej” i jest dostępna dla naszych zwiedzających.

Zapraszamy!