przedświąteczne spotkanie Seniorów Lotnictwa w muzeum

Data dodania: 06 grudnia 2019

Ostatnie w tym roku spotkanie dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP było okazją do podsumowania działalności stowarzyszenia i przypomnienia ważnych wydarzeń  roku 2019. W nawiązaniu do niedawnych uroczystości pogrzebowych gen. bryg. pil. obs. Szczepana Ścibiora, wspomniano postać generała. Referat dotyczący historii tragicznej śmierci generała wygłosił asystent muzealny w Dziale Historii Lotnictwa i Wojskowości MSP – Marcin Arbuz. Wystąpienie to było też okazją do osobistych wspomnień seniorów dotyczących omawianego okresu historycznego i osoby Komendanta Oficerskiej Szkoły Lotniczej w latach 1947-1956.

Centralnym punktem spotkania były wystąpienia dwóch reprezentantów Centrum Szkolenia Lotniczego w Modlinie. Ppłk (r) pil. Czesław Łaszuk i ppłk (r) pil. Wawrzyniec Siewruk, przedstawili historię modlińskiego lotniska oraz dzieje 38 Pułku Szkolno-Bojowego.

Spotkanie prowadził Prezes dęblińskiego oddziału SSLW RP- mjr. (r) nawig. Mirosław Michaluk. Dyrektor muzeum – Paweł Pawłowski, po podsumowaniu tegorocznej współpracy Muzeum Sił Powietrznych ze Stowarzyszeniem, złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne.