Piknik w mundurze

Data dodania: 19 sierpnia 2019

Zwiedzanie naszego oddziału w Koszalinie – Muzeum Obrony Przeciwlotniczej  w ramach Pikniku w Mundurze „Mundurowi dla bezpieczeństwa”-   było jednym z punktów uroczystych obchodów 99. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. Apel Pamięci oraz Defilada miały miejsce przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Zwycięstwa w Koszalinie.

Wojskowy piknik na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych oraz Muzeum Obrony Przeciwlotniczej spotkał się z dużym zainteresowaniem. Atrakcjami było nie tylko zwiedzanie wystaw i pokazy sprzętu, ale także koncert Orkiestry Wojskowej z Koszalina pod dowództwem tamburmajora st. chorążego sztabowego Tomasza Zajączkowskiego oraz prawdziwa wojskowa grochówka serwowana z kuchni polowej.

Organizatorami  przedsięwzięcia byli:  Prezydent Koszalina, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”, Muzeum Obrony Przeciwlotniczej  oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.