• /
  • /

"OD PODWODY DO CZOŁGA" - nowa wystawa czasowa o historii broni pancernej w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Data dodania: 02 lipca 2024
30 czerwca w naszym koszalińskim Muzeum Obrony Przeciwlotniczej uroczyście otwarto wystawę przygotowaną przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”. Wystawa poświęcona historii polskiej broni pancernej od czasów walk o niepodległość Polski, aż po rok 1945r.

Tym razem ekspozycja opowiada o… czołgach, a to z okazji 105 rocznicy przybycia do wolnej Polski jednostek pancernych w ramach Armii gen. Hallera! Wystawa nie jest wielka objętościowo, ale niezwykle treściwa. Można na niej oglądać między innymi fragment gąsienicy pierwszego czołgu w Wojsku Polskim, czyli Renault FT!

🪖 Otwarcia wystawy czasowej dokonał Zbigniew Izraelski prezes BSMH *Perun” oraz Jakub Mitek Zastępca Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
🫡 Po wprowadzeniu okolicznościowym i przywitaniu gości nastąpiło oprowadzenie kuratorskie po wystawie.
💂Atrakcją wernisażu były sylwetki rekonstruktorskie żołnierzy wojsk pancernych przygotowane przez członków stowarzyszenia i pracowników naszego muzeum
🏛️ Wystawa zawiera wiele pamiątek, oryginalnych artefaktów, zdjęć elementów umundurowania i jest ubogaceniem naszej oferty muzealnej.
📅 Wystawę można oglądać do końca 2024roku.

Wernisaż wystawy - fotogaleria

Fot. Marcin Maślanka, Patryk Pietrzak, Jakub Mitek