Nowości wydawnicze

Data dodania: 03 października 2022

Publikacja „Mikojan Gurewicz MiG-15. Wersje jednomiejscowe w lotnictwie polskim” to kolejna książka wydana w kooperacji pomiędzy Wydawnictwem Stratus a Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Współpraca rozpoczęta w 2020 roku ma swoją kontynuację w serii Samoloty po polsku.

Naszym wspólnym zamierzeniem jest przedstawienie wybranych typów samolotów związanych ze szkoleniem i uzbrojeniem polskiego lotnictwa wojskowego.

Żywimy nadzieję, że publikacja ta trafi do rąk szerokiego grona odbiorców, a historia tego samolotu przyczyni się do poszerzenia wiedzy o ponad 100-letniej historii polskiego lotnictwa.

Z lotniczym pozdrowieniem

Paweł Pawłowski – Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Mikojan Gurewicz MiG-15. Wersje jednomiejscowe w lotnictwie polskim

autor: Lechosław Musiałkowski
ilustracje: Andrzej M. Olejniczak

164 strony

Słynny samolot myśliwski Mikojan Gurevich MiG-15, jego jednomiejscowe wersje w Polskich Siłach Powietrznych zostały opisane z niespotykaną szczegółowością. Książka zawiera wiele niepublikowanych zdjęć ze zbiorów prywatnych.  Dodatkowo profile kolorowe uzupełniają książkę. W publikacji m.in. samoloty Lim z kolekcji Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

ISBN 978-83-67227-08-7, 978-83-66042-21-6

Wydawnictwo Stratus, Wydawnictwo Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, 2022