nowe pozycje w księgozbiorze podręcznym

Data dodania: 08 stycznia 2020

Dzięki hojności naszych darczyńców, Księgozbiór Podręczny Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wzbogacił się o cenne wydawnictwa z dziedziny historii polskiego lotnictwa wojskowego i techniki lotniczej.

Muzealny zasób wzbogacił się o darowizny przekazane przez byłych żołnierzy zawodowych Sił Powietrznych: Jarosława Osadczuka z Poznania i mieszkańca Dęblina- Wiesława Szymkowskiego.

Nasz zbiór czasopism wzbogacił się o tytuły o tematyce lotniczej:

• SKRZYDLATA POLSKA” – roczniki 1947-1980,
  • „Skrzydła i Motor”- roczniki 1951-1952,
  • „Modelarz”- roczniki 1957-1977,
  • „ Barwa w Lotnictwie Polskim” -rocznik 1985.

Ponadto wartościowymi dla badaczy i historyków lotnictwa są również następujące pozycje:

• „Technika Wojskowa”,
  • „ Raport”,
  • „Armia”,
  • „Lotnictwo Wojskowe”,
  • „Lotnictwo”.

Dodatkowo otrzymaliśmy także monografie wielu typów samolotów i śmigłowców z serii „Typy  Broni i Uzbrojenia”.

Cenną pozycją jest unikatowy egzemplarz z tej serii, dotyczący samolotu szkolno- treningowego JUNAK, który znajduje się na ekspozycji głównej w naszym Muzeum. Czytelnikom polecamy także jedno z pierwszych wydawnictw technicznych – „Technika Lotnicza i Astronautyczna”, gdzie znajdziemy m.in., tzw. „Prawa Murphy’ego”, amerykańskiego inżyniera lotniczego Edwarda Murphy`ego, konstruktora samolotu  North American P 51 Mustang.

Wydawnictwa prezentują dobry stan zachowania.

Egzemplarze przekazanych książek i czasopism zostaną zewidencjonowane i ujęte w ogólnodostępnym katalogu.

Pasjonatów lotnictwa i techniki wojskowej zapraszamy do korzystania z naszych zasobów bibliotecznych.