Nowe nabytki w zbiorach Muzeum

Data dodania: 01 czerwca 2020

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wzbogaciło się o zdjęcia i pamiątki z rodzinnej kolekcji po pilocie Jerzym Lisowskim –  absolwenta Oficerskiej Szkoły Lotniczej W.P., latającego na samolotach UT-2 oraz Jak-2 . Przekazu dokonał wnuk pilota – pan Wojciech Lisowski z Grądów w Powiecie Gryfickim. Wśród przekazanych pamiątek są zdjęcia z przebiegu służby, mapy oraz odznaki. Dodatkowo, pan Lisowski przekazał w formie depozytu książeczkę zdrowia oraz Książkę roboczą Kursanta 3 eskadry 1 oddziału z 1945 r. obrazującą przebieg odbytego kursu.

Jest nam niezmiernie miło, że tak wiele osób darzy naszą instytucję zaufaniem, decydując się przekazać, jak również udostępnić, osobiste pamiątki rodzinne i tym samym podzielić się historią swoich krewnych. Dzięki temu dużo większe grono odbiorców będzie mogło zapoznać się z dziejami polskiego lotnictwa, a udostępnione nam archiwalia wzbogacą realizowane projekty badawcze.