nowa wystawa już otwarta

Data dodania: 14 sierpnia 2019

14 sierpnia otworzyliśmy nową wystawę czasową: 315 DYWIZJON MYŚLIWSKI DĘBLIŃSKI. Wernisaż był częścią programu uroczystych obchodów święta 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, która kultywuje tradycje ww. dywizjonu, a jej patronem jest ówczesny dowódca: pil. Eugeniusz Horbaczewski. Wystawę otworzył jej kurator pan Marcin Arbuz – asystent w dziale Historii Lotnictwa i Wojskowości MSP. Głos zabrał również przedstawiciel rodziny pil. Horbaczewskiego – pan Lech Horbaczewski. Na uroczystościach oraz wernisażu obecni byli także członkowie rodziny Aleksandra Chudka – pilota z 315 Dywizjonu Myśliwskiego, który zginął podczas nalotu na Normandię w 1944 roku, w trakcie II wojny światowej – pamiątki tego lotu, przekazane do muzeum stanowią nieodzowny element wystawy.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Burmistrz Dęblina, pani Beata Siedlecka odczytała list Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

wystawę można obejrzeć w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie do 31 grudnia 2019 r.