nowa oferta kulturalna 2020

Data dodania: 17 grudnia 2019

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie na bieżąco monitoruje potrzeby swoich zwiedzających i stara się sprostać oczekiwaniom różnych grup odbiorców, tak, aby zwiedzanie ekspozycji było ważnym i przyjemnym doświadczeniem, a samo muzeum stanowiło przestrzeń komfortową dla wszystkich zwiedzających. Ważne jest nie tylko ułatwienie dostępu do ekspozycji, ale i możliwość zdobycia wiedzy oraz zaspokojenie indywidualnych potrzeb kulturalnych, czy też aktywne spędzenie czasu wolnego.

Proponujemy Państwu udział w wielu cyklicznych programach edukacyjnych, lekcjach i warsztatach, spacerach miejskich z przewodnikiem, koncertach, spotkaniach autorskich. Programy te mają przede wszystkim wpłynąć na Państwa aktywność i umożliwić kontakt z dziedzictwem techniki lotniczej oraz wyrównywać szanse w dostępie do kultury. Większość z naszych propozycji ma formę otwartą a uczestnictwo w nich  jest bezpłatne. Dodatkowo w każdy wtorek wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny.

Dbamy również o Państwa komfort i czas, który pragną Państwo poświęcić na odwiedzenie nas i naszych wystaw. Wprowadziliśmy elektroniczne bilety wstępu, co usprawniło obsługę zwiedzających. W sezonie letnim, od kwietnia do września- proponujemy naszym widzom dodatkowe ekspozycje i możliwość wejścia do statków powietrznych: samolotu Jak-40 w wersji VIP i śmigłowca Mi-6- jedynego w Polsce największego śmigłowca transportowego!

Ekspozycja plenerowa to miejsce, gdzie nasi widzowie spędzają najwięcej czasu: spacerując, wypoczywając na ławkach, często podziwiając startujące lub lądujące samoloty szkoleniowe. Planujemy wzbogacić tę przestrzeń o strefy edukacyjne adresowane do różnych grup wiekowych. Strefę wypoczynku dla naszych widzów zaprojektowaliśmy również w holu głównym Muzeum, gdzie można zapoznać się z ofertą muzealnego sklepu, ofertami turystycznymi lub po prostu- poczekać na przewodnika muzealnego.

Honorujemy Karty Dużej Rodziny. Mieszkańcy Powiatu Ryckiego mają prawo do zakupu biletu w promocyjnej cenie 5 zł. Również uczestnicy uroczystości wojskowych – przysięgi, promocje oficerskie- mogą zwiedzać nasze ekspozycje w promocyjnej cenie (5 zł). W trakcie roku proponujemy naszym widzom udział w ogólnopolskich akcjach promocyjnych, jak np. „Polska-zobacz więcej. Weekend za pół ceny”,czy „Koleją do Kultury”.

W 2019 roku wprowadziliśmy także kilka nowych usprawnień w zwiedzaniu: montaż nowoczesnej bramki wyjściowej obrotowej z domofonem, która pozwoli na komfortowe poruszanie się z wózkami z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. O zmierzchu nasze eksponaty można oglądać w nowym świetle – iluminacja pozwala na obcowanie z zabytkami techniki i podziwianie detali niewidocznych za dnia.

Od 1 stycznia 2020 proponujemy Państwu nowy cennik biletów wstępu, który jest zbliżony do oferty polskich muzeów techniki.

nowy cennik biletów wstępu

• Bilet normalny: 15 zł
  • Bilet ulgowy: 8 zł
  • Bilet rodzinny: 38 zł (2 rodziców + dzieci do lat 18)
  • Bilet grupowy (min. 15 osób): 10 zł/ osoba (dotyczy grup dorosłych)
  • Bilet specjalny- dla mieszkańców Powiatu Ryckiego/uczestników przysięgi wojskowej lub promocji oficerskiej: 5 zł

• Bilet normalny KDR – 9 zł
  • Bilet ulgowy KDR – 4 zł
  • Bilet rodzinny KDR – 22 zł

Pozostałe ceny naszych biletów i usług pozostają bez zmian

Zmiany dotyczą także cennika biletów w naszym oddziale w Koszalinie:

• Bilet normalny – 10 zł
  • Bilet ulgowy – 5 zł
  • Bilet rodzinny – 25 zł (2 rodziców + dzieci do lat 18)
  • Bilet grupowy (min. 15 osób) – 8 zł/ os.
  • Wejście do samolotu Jak-40 – 3 zł od osoby (tylko w sezonie letnim)
  • Bilet normalny KDR – 6 zł
  • Bilet ulgowy KDR – 3 zł
  • Bilet rodzinny KDR – 15 zł