Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Data dodania: 15 maja 2020

18 maja  będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Muzeów. Tegoroczne święto muzealników ma szczególny charakter – po okresie przerwy, spowodowanej ograniczeniami związanymi z epidemią, możemy ponownie odwiedzać polskie muzea.

Międzynarodowy Dzień Muzeów to dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak cenne zbiory mamy na wyciągniecie ręki i zaplanować wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Wydarzeniem towarzyszącym, które od lat proponowaliśmy naszym widzom było wieczorne zwiedzanie wystaw oraz wydarzenia artystyczne w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku nie organizujemy nocnego zwiedzania.

 

Zapraszamy Państwa do zaplanowania spacerów do muzeum, wyjście z domu do instytucji kultury może być formą odreagowania przymusowej izolacji:

wtorek- piątek 9.00-17.00, sobota-niedziela 10.00-18.00

Spotkajmy się w muzeum!

Czekając na Was w ciągu dnia przypominamy Europejskie Noce Muzeów z poprzednich lat:

 

zobacz nas on-line

 

Międzynarodowy Dzień Muzeów to święto ustanowione w 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums) działającą przy UNESCO. Dla muzeów to doskonała okazja do wywiązania się z zadań na rzecz społeczeństwa i jego rozwoju oraz zwrócenia uwagi na wyzwania, przed którymi stają muzealnicy. Co roku rada przygotowuje szereg propozycji związanych z międzynarodowym świętem oraz proponuje temat przewodni. W tegorocznej edycji ICOM zachęca muzea do zintensyfikowania aktywności proponowanych w sieci, a także skoncentrowania się na kwestiach związanych z równością – zwłaszcza w zakresie różnorodności i integracji społecznej. (hasło 2020: Muzea na rzecz równości: różnorodność i włączenie społeczne)