Magiczna Europejska Noc Muzeów 2024 już za nami!

Data dodania: 22 maja 2024

Tegoroczna Noc Muzeów już za nami 🌜. Pierwsze emocje opadły, ale we wspomnieniach żywa pozostaje magiczna atmosfera tego wydarzenia.

Chcemy serdeczne podziękować wszystkim, którzy odwiedzili w tym dniu nasze Muzea. Możemy pochwalić się dużym frekwencyjnym sukcesem: w Dębinie odwiedziło nas ponad 1600 osób, a Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie – 1500.

Olbrzymie podziękowania należą się też partnerom:

☑️ Lotniczej Akademii Wojskowej– prelegentom “Wszechnicy Lotniczej” – Płk. dr. inż. Andrzejowi Truskowskiemu, Dr. hab. Adamowi Wetoszce, Dr. Tomaszowi Osińskiemu oraz Kpr. pchor. Izabeli Kuszewskiej; Kołu Astronomicznemu LAW  oraz Kołu Młodych Konstruktorów LAW,

☑️ Reprezentacyjnemu Zespołowi Artystycznemu Wojska Polskiego,

☑️ Agencji Mienia Wojskowego,

☑️ Spółdzielni Mleczarskiej Ryki,

☑️ Grupie Wirtualne Biało-Czerwone Iskry,

☑️ Producentowi klocków COBI,

☑️ Firmie Laser Arts – Piotr Józefacki,

☑️ 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego: Kompanii Obsługi Lotnisk oraz Kompani Ubezpieczenia Lotów.

Dziękujemy także serdecznie za wsparcie wolontariuszy z LAW, Komendy Hufca ZHP Ryki – Dęblińskiego Szczepu “Feniks” oraz uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie.

Kolejne podziękowania, w imieniu naszym i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, składamy partnerom wspierającym koszalińską Noc Muzeów:
👉Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie
👉  Koszalińskie Przymierze
👉  Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”
👉  SRH GRYF
👉  Klub Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
👉  GR Task Force 60
👉  1 KDH „Ogrody” im. Joanny Skwarczyńskiej
👉  Orkiestra Wojskowa w Koszalinie
👉  WCR Koszalin
Serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie, wspólną pracę na rzecz naszego muzeum i lokalnej społeczności.

Ta noc była wyjątkowa, magiczna i piękna… Moc atrakcji przy cudownych dźwiękach płynących ze sceny, w nocnej scenerii wystawy plenerowej Muzeum Sił Powietrznych – tego klimatu nie da się oddać słowami. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii fotografii z tego wydarzenia. I już teraz zapraszamy na kolejną Noc Muzeów! 🌌

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

fot. K.Kasprzak