- Strona główna
- /
- Aktualności
- /
- Historia Jednego eksponatu - apel do sympatyków lotnictwa
Historia Jednego eksponatu - apel do sympatyków lotnictwa
Szanowni Państwo,
drodzy przyjaciele muzeum i pasjonaci lotnictwa,
Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami 10. rocznicy utworzenia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, przygotowujemy dla Państwa nową aranżację naszej ekspozycji. Zamierzamy tchnąć życie w nasze eksponaty wskazując, gdzie dokładnie służyły, jakie były ich losy i jak wyglądały w czasie służby.
W naszym projekcie, chcemy się oprzeć na doświadczeniu i pamięci ludzi, którzy służyli w czasie eksploatacji poszczególnych maszyn: samolotów, śmigłowców, ale też pojazdów specjalnych, systemów rakietowych i radiolokacyjnych, czy wręcz najprostszych sprzętów używanych na co dzień w Wojsku Polskim. Liczymy również na bogatą wiedzę badaczy lotniczej tematyki.
Prosimy wszystkich, którzy służyli, interesowali się, bądź w jakikolwiek inny, służbowy czy prywatny sposób, weszli w posiadanie wiedzy lub materiałów na temat prezentowanych przez nas statków powietrznych, o udostępnienie ich do celów przygotowania nowych tablic opisowych eksponatów a tym samym utrwalenia ich historii.
Każde zdjęcie czy urywek wyjątkowej historii jest ważny.
Informację jakich poszukujemy to:
– zdjęcia z czasów służby (na lądzie, wodzie i w powietrzu),
– informacje o wyjątkowości danego obiektu, ze względu, np. na wyposażenie lub użycie bojowe,
– informacje o jednostkach, w których służył,
– zdjęcia i rysunki odznaki, naszywki lub godła jednostki, w której służył
Prosimy o kontakt z nami.
Projekt koordynuje pan Jacek Zagożdżon- Kierownik Działu Edukacji, Organizacji i Udostępniania Wystaw: j.zagozdzon@muzeumsp.pl; tel. +48 732 885 180
Prosimy o umieszczenie w temacie wiadomości frazy: „Historia jednego eksponatu… i np. Mi-6 nb. 670”
Fot. Wacław Hołyś