Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Grudziądzka Gala Lotnicza

Data dodania: 01 marca 2020

Muzeum Sił Powietrznych, jako partner obchodów 100 lecia lotnictwa grudziądzkiego miało ogromną przyjemność uczestniczyć i wspierać wielkie święto lotników, które miało miejsce 1 marca 2020 roku w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu – Grudziądzką Galę Lotniczą.

 

W uroczystości wzięli udział znamienici goście związani z grudziądzkimi skrzydłami, którzy uhonorowani zostali za swój wkład w rozwój i kultywowanie lotniczych tradycji tego lotniczego matecznika – to w Grudziądzu 5 listopada 1925 roku powstała Oficerska Szkoła Lotnictwa, dając początek „Szkole Orląt”. O roli Grudziądza w historii biało-czerwonej szachownicy mówił Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski oraz zaproszeni goście. Uczestnicy Gali zapoznając się z prezentowaną na wystawie historią polskiego lotnictwa wojskowego, często dzielili się z naszymi pracownikami swoimi doświadczeniami i wiedzą wskazując na zdjęciach znane im postacie i wydarzenia, w których sami uczestniczyli.

 

Trudno opisać emocje jakie panowały na scenie i widowni grudziądzkiego teatru, gdzie wspomnienia lotnicze przeplatane były występami chórów i koncertami. Choć zdjęcia nie oddadzą w pełni ducha spotkania zapraszamy do naszej fotorelacji:

Pełna fotorelacja w galerii zewnętrznej (kliknij żeby przejść do galerii)

 

Wystawę „100 lecie polskiego lotnictwa wojskowego” będzie można obejrzeć od 14 marca 2020 r w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.