CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA W DĘBLINIE

Data dodania: 27 sierpnia 2023
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie – Centralne Obchody Święta Lotnictwa organizowane przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Inspektorat Sił Powietrznych. W tym roku to właśnie Dęblin będzie gospodarzem tego ważnego dla polskiego lotnictwa wojskowego święta. To niezwykły czas, abyśmy mogli wspólnie uczcić i celebrować nasze narodowe dziedzictwo lotnicze.
Centralne Obchody Święta Lotnictwa Polskiego odbędą się już w najbliższy poniedziałek 28 sierpnia.
Program uroczystości obejmuje:
▶️ 10:30 – Uroczysta Msza Święta w kościele garnizonowym pw. Matki Bożej Loretańskiej w Dęblinie.
▶️ 12:00 – Uroczysty apel z okazji Święta Lotnictwa Polskiego, który odbędzie się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.
Z okazji tak ważnego, również dla nas święta, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie będzie w tym dniu OTWARTE dla zwiedzających w godzinach 10:00 – 17:00, a wstęp będzie całkowicie BEZPŁATNY. To doskonała okazja, aby zgłębić historię polskiego lotnictwa, poznać niezwykłe historie lotników oraz podziwiać zbiory, które stanowią nasze narodowe dziedzictwo.
Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w tych ważnych obchodach, które pozwolą nam razem oddać hołd naszym bohaterskim lotnikom oraz uczcić ich niezwykłe osiągnięcia.
Do zobaczenia 28 sierpnia podczas obchodów oraz w Muzeum! 🛩️