Wystawa poświęcona kpt. pil. Eugeniuszowi Horbaczewskiemu.

Data wydarzenia: 25 stycznia 2016

Zapraszamy do naszego, nowo otwartego budynku muzeum, gdzie stopniowo odbudowujemy ekspozycję stałą. Już od 27.01.2016 r. mają Państwo możliwość obejrzenia unikalnej kolekcji, jeszcze nieprezentowanych w naszej placówce, pamiątek po kpt. pil. Eugeniuszu Horbaczewskim. Zostały one przekazane na ręce dr. Andrzeja Szmani z-cy dyrektora muzeum w dn. 23.06.2015 r. przez dyrekcję oraz młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze – noszącego imię tego bohatera, asa polskiego lotnictwa wojskowego.  Przekazał je osobiście ppłk. pil. dr. Stefan Bulanda – dyrektor liceum.

Na wystawie prezentujemy dokumenty, odznaczenia i oznaki oraz rzeczy osobiste w tym wybór z bogatej kolekcji listów miłosnych… Odsłaniamy rąbka tajemnicy, pozostawiając pewien niedosyt i chęć powrotu by poznać kolejne, zawiłe i jakże tragiczne losy naszych romantycznych bohaterów. Bardzo ciekawa lektura, a prezentowane eksponaty – unikalne.

Wystawa poświęcona mjr. pil. Eugeniuszowi Horbaczewskiemu 1Wystawa poświęcona kpt. pil. Eugeniuszowi Horbaczewskiemu_rzeczy osobiste

Pierwsi zainteresowani wystawą poświęconą mjr. pil. Eugeniuszowi Horbaczewskiemu