Przekazanie pamiątek po por. pil. Zbigniewie Błońskim

Data dodania: 10 marca 2015

W dn. 10.03.2015 r. dr Andrzej Szmania z-ca dyrektora gościł w naszej placówce gen. bryg. rez. Marka OLBRYCHTA oraz Pana Jerzego Krzewickiego wraz z małżonką. Pan Jerzy  przekazał nam opracowaną, bogatą historię rodziny por. pil. obs. Zbigniewa Andrzeja Błońskiego oraz jego tragiczną historię, przedstawioną w formie katalogu fotograficznego, opatrzonego opisami i wyjaśnieniami. Materiał ten wraz z wersją elektroniczną stanowi cenne źródło wiedzy historycznej o wojennych losach jednego z absolwentów Szkoły Orląt – por. Błońskiego, który został zamordowany w Katyniu w kwietniu 1940r.

Wyrażamy szczere podziękowania za pracę włożoną przez Pana Jerzego w przygotowanie opracowania i przekazanie do naszego muzeum.DSC_1071DSC_1072

DSC_1086DSC_1048