Przebazowanie Mil Mi - 6 z Łodzi do Dęblina

Data wydarzenia: 01 grudnia 2015

Jesteśmy w trakcie poważnej operacji logistycznej – przebazowania śmigłowca Mil Mi – 6A z Łodzi do Dęblina. Największej tego typu maszyny jaka służyła w polskim lotnictwie i największej, jak do tej pory, w naszych zbiorach. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak wiele emocji ten eksponat wywołuje. Przebazowanie do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie pozwoli nam w pełni zabezpieczyć ostatni śmigłowiec tego typu w Polsce, jak również przeprowadzić konieczne prace renowacyjne. Ukończone zostały prace przygotowawcze (demontaż) konieczne do transportu. Przebazowania dokona firma PANAS TRANSPORT z siedzibą w Zwierzyńcu specjalizująca się w międzynarodowym transporcie ładunków specjalnych, ciężkich, ponadnormatywnych i ponadgabarytowych.

preview_Mil_Mi-6 Na zdjęciu przedstawiamy trzy statki powietrzne, które są w trakcie operacji przebazowania (Ił – 28, Mil Mi -6 A i  Ił – 14)

Zdjęcia z przygotowania śmigłowca do transportu. Na bieżąco będziemy Państwa informować o przebiegu przebazowania.

Przygotowanie do transportu Mi - 6 (1)

Przygotowanie do transportu Mi - 6 (2)

Na dzień dzisiejszy, tj. 30.11.2015 mamy informację, że transport jest gotowy do drogi.

Panas

Już jest w Dęblinie…DSC_0020DSC_0028DSC_0076DSC_0126DSC_0138

Zdjęcie nieistniejącej już prywatnej kolekcji poświęconej lotnictwu, która znajdowała się w Łodzi przy lotnisku im. Władysława Reymonta (ul. Pilska) pochodzi z: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wystawa_sprz%C4%99tu_lotniczego_i_wojskowego_w_%C5%81odzi .