Dęblin na starej fotografii

Data wydarzenia: 01 października 2018

Zapraszamy miłośników historii Dęblina na kolejne spotkanie z cyklu „Dęblin na starej fotografii”. We wtorek 9 października 2018 r. o godzinie 17.00, zostaną zaprezentowane fotografie dokumentujące historię lotniska w Dęblinie, w tym unikatowe obrazy pochodzące z kolekcji Muzeum Sił Powietrznych i kolekcjonerów prywatnych.

Tym razem będziemy dociekać jak zmieniało się otoczenie dęblińskiego lotniska i jego architektura. Celem spotkania będzie wypracowanie wniosków do realizacji wielkoformatowej makiety, ukazującej lotnisko w Dęblinie na dzień 2 września 1939 r.,  kiedy to wojska niemieckie przeprowadziły bombardowanie miasta.

Spotkanie w formie prezentacji i moderowanej dyskusji poprowadzi dyrektor muzeum Paweł Pawłowski.

Spotkania w cyklu Dęblin na starej fotografii, adresowane są do pasjonatów, miłośników historii i kultury, amatorów i profesjonalistów. Pragniemy wspólnie z widzami badać dzieje miasta i regionu, i jednocześnie wspierać kolekcjonerstwo,  upowszechniać lokalną działalność regionalistyczną i wydawniczą. Projekt ma na celu przyczynić się do integracji społecznej mieszkańców miasta i gminy Dęblin oraz działać na rzecz wspierania inicjatyw lokalnych. Spotkania mają pobudzić aktywność mieszkańców, wyrównać ich dostęp do kultury i edukacji kulturalnej.

Zapraszamy do współpracy regionalistów i kolekcjonerów pragnących zaprezentować swoje zbiory.

9 października 2018 r.  godz. 17.00

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblin, ul. Lotników Polskich 1