Apel do grup rekonstrukcji historycznej

Data wydarzenia: 28 lutego 2019

Zapraszamy miłośników historii – członków grup rekonstrukcji historycznych, odtwarzających uzbrojenie i wyposażenie wojska Stanów Zjednoczonych Ameryki z lat 1775-2018, na  piknik historyczny, który odbędzie się w Dęblinie na terenie przykoszarowego placu ćwiczeń 1. Batalionu Drogowo Mostowego nad Wisłą (Powiat Rycki – Województwo Lubelskie).

Wyjątkową scenografię zapewni Cytadela Twierdzy Dęblin, która będzie tłem dla obozów wojskowych i dioram grup rekonstrukcji historycznych.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia, będą pokazy dynamiczne oraz inscenizacje historyczne w dniu 6 lipca 2019 r.

Podczas pikniku odbędą się prezentacje muzeów wojskowych i stowarzyszeń historycznych.

GOOD MORNING, DĘBLIN

Polish Air Force Museum is calling You to enlist in the big historical event – full mobilization of reenactment groups!

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, 1. Dębliński Batalion Drogowo Mostowy oraz Burmistrz Miasta Dęblin

zapraszają grupy rekonstrukcji historycznej na Piknik historyczny w roku Stulecia lotniczej współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki 1919 – 2019,  5-6 lipca 2019 r.

PLAN WYDARZENIA:

Tworzenie dioram  od 3 lipca 2019r. (środa).
Teren Dioram otwarty dla publiczności:
– 5 lipca 2019r. (piątek) godz. 10.00 – 18.00
– 6 lipca 2019r. (sobota) godz. 10.00 – 18.00

Zakończenie zlotu i wyjazdy uczestników w niedzielę – 7 lipca 2019r. ( uwaga : wyjazd lawet z pojazdami wielkogabarytowymi w poniedziałek 8 lipca 2019r. )

W ramach pikniku odbędzie się KONKURS DIORAM HISTORYCZNYCH DLA GRUP ODTWARZAJĄCYCH WOJSKA STANÓW ZJEDNOCZONYCH

1. miejsce – 2.000 PLN
  2. miejsce – 1.000 PLN
  3. miejsce – 500 PLN

Organizator zapewnia:

– wyżywienie dla uczestników (śniadanie i obiadokolacja)

– nocleg w namiotach wojskowych, sanitariaty

– koszulkę zlotową dla każdego uczestnika

– program zwiedzania, w tym:  bezpłatne zwiedzanie wystaw Muzeum Sił Powietrznych,  bezpłatne zwiedzanie Muzeum Twierdzy Dęblin w Cytadeli, zwiedzanie reprezentacyjnych obiektów 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

RECRUITING STATION:

Zgłoszenia do udziału oraz ewentualne dodatkowe pytania prosimy kierować do koordynatora:

Piotr Krukowski  – koordynator ds. przygotowania prezentacji grup rekonstrukcji historycznych –  zlot@muzeumsp.pl tel.: +48 660-974-846

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 30 marca 2019 r.

Ilość uczestników jest ograniczona wielkością dostępnego terenu, decyduje kolejność zgłoszeń.

Be a real reenactors and enlist now!

Regulamin pikniku – PDF Regulamin Pikniku Historycznego Good Morning Dęblin 2019

Regulamin terenu- PDF REGULAMIN TERENU

Formularz zgłoszeniowy dla GRH – PDFKarta zgłoszenia