XXXIX Zawody sprawnościowo-obronne „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2016”

Cze

W dniach 6-10 czerwca 2016 r. reprezentacje wojewódzkie (16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców, opiekunowie, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, zaproszeni goście) brały udział w organizowanych na terenie Garnizonu Dęblin zawodach sprawnościowych. W programie była również lekcja muzealna w naszej placówce oraz wspólne ognisko uczestników.

Poczet FlagowyZakończenie zawodów - trybuna honorowa

Młodzież z całej Polski konkurowała w wielu dyscyplinach proobronnych: „Test sprawnościowy”,  „Podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Strzelanie”, „Rzut granatem”, „Bieg na orientację”.

Po raz kolejny okazało się, że dziewczęta nie ustępują sprawnością swoim kolegom a niejednokrotnie ich przewyższają.

Dyrektor muzeum gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszard Hać udekorował zwycięską drużynę.

Gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszard Hać dekoruje zdobywców I miejsca drużynowo (2) Gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszard Hać dekoruje zdobywców I miejsca drużynowo