Wizyta w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze

Pa

7 października udaliśmy się z wizytą studyjną do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Celem wizyty było zacieśnienie stosunków między placówkami muzealnymi oraz przedyskutowanie zasad współpracy w przyszłości. Jelenia Góra posiada duże tradycje radiotechniczne co obrazuje Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej, będący oddziałem Muzeum Karkonoskiego – Muzeum Historii i Militariów.

Z tradycjami radiotechnicznymi oraz zbiorami Skansenu zapoznał nas wieloletni działacz na rzecz muzeum gen. bryg. w stanie spoczynku Bronisław Peikert oraz z-ca dyrektora Muzeum dr Józef Kusiak.

Dzięki uprzejmości dyrekcji muzeum zapoznaliśmy się z unikatowymi zbiorami szkła artystycznego oraz codziennymi zadaniami Muzeum.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji muzeum za gościnę i poświęcony czas a Pani Dagmarze za wspaniałą historię, jaką z jej ust usłyszeliśmy.