Wizyta Senackiej Komisji Obrony Narodowej

Paź

W dn. 21 października br. w Garnizonie Dęblin przebywała Senacka Komisja Obrony Narodowej . Mieliśmy przyjemność  gościć  grupę parlamentarzystów z przewodniczącym Panem Senatorem Wojciechem Skurkiewiczem, na czele w naszym Muzeum. . Komisji towarzyszyły władze Wyższej  Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

Na początku, Dyrektor Muzeum gen. bryg. pil. inż. (R) Ryszard Hać, udzielił gościom informacji nt. funkcjonowania MSP z uwzględnieniem podstawowych zadań Muzeum, oraz prowadzonych inwestycji. Następnie Senatorowie zwiedzili wystawę wewnętrzną i plenerową oraz ekspozycję silników lotniczych w nowo wybudowanym hangarze.

Parlamentarzyści byli pod wrażeniem ducha historii wyczuwanego w każdej z prezentowanych wystaw oraz tempa inwestycji prowadzonych w Muzeum, czego wyrazem był wpis złożony przez przewodniczącego Komisji w Księdze Pamiątkowej.

Senatorowie opuszczali Muzeum w przekonaniu o słuszności finansowania programów muzealnych mających na celu kultywowanie tradycji naszego oręża. Wyjeżdżając obiecywali odwiedzić naszą placówkę indywidualnie.

DSC_0591 DSC_0578 DSC_0667 DSC_0660 DSC_0653 DSC_0651 DSC_0642 DSC_0640 DSC_0613 DSC_0604 DSC_0599 DSC_0596