rajd pieszy w dniu przewodnika

Data wydarzenia: 12 lutego 2019

Każdy, kto lubi poznawać ciekawe miejsca będzie miał 23 lutego dobrą okazję by wspólnie z przewodnikami wyruszyć szlakiem historii Dęblina.

Muzeum Sił Powietrznych, Towarzystwo Przyjaciół Dęblina oraz Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Książąt Czartoryskich w Puławach zapraszają na rajd pieszy szlakiem historii Dęblina. W sobotę 23 lutego 2019 r. o godz. 10.00 wyruszymy wspólnie z przewodnikami by poznać dziedzictwo historyczne i przyrodnicze naszej małej ojczyzny. Rekonesans krajobrazowy będzie okazją do poznania pracy przewodników turystycznych w Międzynarodowym Dniu Przewodników Turystycznych.

Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców oraz nauczycieli, studentów i uczniów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o regionie.

Zbiórka g. 9.45 – Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Trasa: Muzeum Sił Powietrznych (zwiedzanie nowych wystaw)– obiekty historyczne Szkoły Orląt, Lotniskowa wieża ciśnień – Fort III Lotnisko – Muzeum Sił Powietrznych.

Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami i poczęstunek

Planowane zakończenie spotkania – g.15.00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Informacje organizacyjne:

Zapisy do dnia 18 lutego 2019 r.

na adres email : sekretariat@muzeumsp.pl   lub telefonicznie: 261-519-450

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko z opiekunami.

Rajd ma charakter aktywnego spaceru po terenie, prosimy uczestników o zadbanie o ubiór i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych i terenowych.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.