Przypieczętowanie współpracy z Portem Lotniczym Lublin S.A.

Sie

Już po raz kolejny mamy okazję popularyzować historię i tradycje polskiego lotnictwa wojskowego w Porcie Lotniczym Lublin. Tym razem nasze muzeum prezentuje wystawę przedstawiającą jeden z epizodów dotyczących walk naszych lotników na frontach II wojny światowej, w 70-tą rocznicę walk Aliantów w ramach operacji w Afryce Północnej. Odsłonięcie wystawy poprzedził krótki rys historyczny, przedstawiony przez adiunkta  muzealnego MSP dr Romana Kozłowskiego.

Pierwsza wystawa  czasowa, która spotkała się z dużym zainteresowaniem  pasażerów odlatujących i przylatujących do Portu Lublin, poświęcona była 80-tej rocznicy przelotu Skarzyńskiego przez Atlantyk.

Spotkanie w Porcie Lotniczym miało również swój drugi wymiar. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie podpisało porozumienie o współpracy z gospodarzami lotniska.

Zarządowi Portu Lotniczego Lublin S.A dziękujemy za zorganizowanie uroczystości a wszystkim gościom za  przyjęcie zaproszenia i poświęcony nam czas.

Więcej informacji na stronach:

Port Lotniczy Lublin

Dziennik Wschodni

Lublin SA 1 Lublin SA 2 Lublin SA 3 Lublin SA 4 Lublin SA 5 Lublin SA 6 Lublin SA 7 Lublin SA 8 Lublin SA 9 Lublin SA 10