Poznaj historię koszalińskich koszar z przewodnikami

Data wydarzenia: 12 lutego 2019

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie zaprasza na spacer śladami dawnych koszalińskich koszar. W sobotę 23 lutego 2019 r. o godz. 12.00 wyruszymy wspólnie z przewodnikami by poznać dziedzictwo historyczne miasta Koszalin. Będzie można dowiedzieć się m.in które z koszalińskich kamienic przed I wojną światową pełniły rolę kwater wojskowych i poznać wiele ciekawostek związanych z historią naszego miasta. Spacer będzie okazją do poznania pracy przewodników z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych.

Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców i turystów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o regionie.

Zbiórka g. 12.00 , ul. Zwycięstwa i A. Grottgera (przy Aptece Centralnej)

Na zakończenie spaceru planowane jest zwiedzanie wystaw w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie i poczęstunek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. ZAPRASZAMY!

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spacerze tylko z opiekunami.

Spacer w terenie: prosimy uczestników o zadbanie o ubiór i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych i terenowych.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations – WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest bezpłatne oprowadzanie mieszkańców danego regionu, w ich języku, po ich terenie. Ten dzień ma pokazać pracę przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym przez nich języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.