Leśne Skrzaty w Muzeum Sił Powietrznych

Data wydarzenia: 30 marca 2019

Muzeum Sił Powietrznych powoli staje się „trzecim miejscem” dla kolejnych mieszkańców Dęblina i okolic. Dzisiaj do naszego muzeum zawitały „Leśne Skrzaty” – gromada zuchowa Dęblińskiego Szczepu ZHP „Feniks”. Zuchy rozpoczęły tym samym cykl zbiórek w Muzeum Sił Powietrznych, gdzie do wykonania mają kolejne, przygotowane przez Dział Edukacji zadania. Celem zmagań jest poznanie poprzez zabawę symboliki lotniczej, zawodu pilota oraz specjalności lotniczych. Wśród zabaw jest miejsce na przyswojenie nowej wiedzy, majsterkę oraz spotkanie z Seniorem, który podzieli się swoimi doświadczeniami i przekaże wiedzę tajemną o pląsach pilotów w przestworzach. Najpilniejsi zdobędą sprawność „lotnik”.

Pierwszą zbiórkę o symbolach narodowych i symbolice lotniczej poprowadził Jacek Zagożdżon – prywatnie druh Jacek.