kolejny raz przyszła do nas muzyka

Data wydarzenia: 07 grudnia 2018

Ponad 130 osób wspólnie śpiewało piosenki lotnicze podczas mikołajkowego oblotu nowego wydawnictwa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Spotkanie dowodziło tezie, że warto śpiewać- szczególnie w towarzystwie. Śpiewanie bowiem ma moc przełamywania barier i budowania więzi międzypokoleniowych. Na widowni obok siebie zasiedli uczniowie i nauczyciele liceum, dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego,  piloci i kadra dydaktyczna Lotniczej Akademii Wojskowej i seniorzy lotnictwa. Obecni byli także mieszkańcy miasta, przewodnicy turystyczni i przedstawiciele samorządu lokalnego. Nasi goście, zaopatrzeni w egzemplarze śpiewników, raźnie wtórowali występującym na scenie artystom z zespołu Dywizjon 32, którym akompaniował ich opiekun Andrzej Królikowski i gościnnie jeden z autorów piosenek – Andrzej Wiejak. Zespół działa od kilku lat przy Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie. Na scenie wystąpiła również nasza koleżanka Ewelina Pisarska-Kalbarczyk.

Na wieczór promocyjny wybraliśmy tylko kilka z 21 utworów opracowanych w śpiewniku: m.in. „Muzyka”, „Bądź pilotem”, „Chmury”, „Srebrny krzyżyk”, „Dęblin”, „Skrzydła nad Kazimierzem” i „Kolęda lotników”. Spotkanie było również okazją do podziękowania inicjatorowi wydania tej publikacji oraz animatorowi kultury Andrzejowi Królikowskiemu, który od wielu lat wspiera misję Muzeum Sił Powietrznych. Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski wręczył panu Andrzejowi okolicznościowy dyplom i pogratulował inicjatyw w aktywizowaniu środowiska wojskowego.

Książka pt. „Dotykając nieba. Śpiewnik pieśni i piosenek lotniczych” pod redakcją Pawła Pawłowskiego, Andrzeja Królikowskiego i Malwiny Markiewicz została wydana w ramach jubileuszowego roku Stulecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

Śpiewnik jest dostępny w sprzedaży w muzealnym sklepie w cenie 10 zł – zapraszamy do lektury i wspólnego śpiewania!

Pełna fotorelacja pod linkiem zewnętrznym: (kliknij)