Kim był Józef Wybicki – czyli z historią hymnu za pan brat

Kwi

Muzeum Sił Powietrznych wypełniło się gwarem młodzieży. Odwiedziły nas zaprzyjaźnione szkoły podstawowe im. Polskich Lotników w Puławach oraz im. Marii Konopnickiej w Stężycy. Uczniowie dowiedzieli się podczas dzisiejszych lekcji muzealnych o symbolice naszego państwa. Adiunkt ds. edukacji Jarosław Frąckiewicz będąc regionalistą opowiedział  o symbolice herbu gminy Stężyca, ważnych postaciach historycznych pojawiających się w słowach naszego hymnu narodowego, jak również o autorze słów hymnu i perturbacjach jakie Pieśń Legionów przeszła zanim stała się Mazurkiem Dąbrowskiego. Pani Katarzyna Gajo wprowadziła młodzież puławską w arkana historii symboli lotniczych, zwłaszcza relikwii polskich lotników – Sztandaru Polskich Sił Powietrznych.