II Finał Turnieju Gier Planszowych „Gwiaździsta Eskadra”

Cze

W Muzeum Sił Powietrznych minął pierwszy dzień rozgrywek finałowych, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, Ogólnopolskiego Turnieju Gier Planszowych „Gwiaździsta Eskadra”.

Turniej otworzyli organizatorzy: dr Mateusz Marek z IPN, Dyrektor Paweł Pawłowski oraz Dyrektor artystyczny wydarzenia Andrzej „Cypis” Królikowski.Najlepsze drużyny z całej Polski rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, zarówno na planszach gier, jak i w zmaganiach sprawdzających wiedzę historyczną uczestników.  Jak się okazało wyniki testu wiedzy niejednokrotnie rozstrzygały w końcowym rozliczeniu remisy i przeważały szalę zwycięstwa.

Przed nami rozgrywki Play Off i koncert artystów Studia Accantus, na który zapraszamy wszystkich 11 czerwca o godzinie 17.00 do Muzeum Sił Powietrznych – wstęp wolny.